• Městský bazén Čelákovice

  • Městský stadion

  • Tělocvična

  • Minihřiště UEFA

  • Hřiště a sportoviště

Copyright © 2021 Home - Hostgator Reviews - Čelákovická sportovní, p. o.

Plavecká soutěž měst podruhé v Čelákovicích

Druhý ročník Plavecké soutěže měst byl v Čelákovicích nadmíru úspěšný! Letos se jí v Městském bazénu zúčastnilo 238 plavců všech věkových kategorií (loni 144). Ve středu 4. října 2017 měli plavci v časech 6.15 – 7.30, 14.00 – 15.00 nebo 19.00 – 21.00 hodin možnost zaplavat si libovolným stylem na čas trať 100 metrů a otestovat tak svoji aktuální formu a zároveň se na chvíli ocitnout v roli jednoho z "reprezentantů" čelákovického bazénu.

"Naši plavčíci a instruktoři přiřadili podle tabulek každému plavci příslušné body a to podle času, věku a pohlaví. Všechny body za celý den se sečetly a porovnaly s dalšími bazény, které se do soutěže přihlásily," upřesňuje podobu soutěže ředitel Ing. Petr Bambas.

Čelákovice obsadily v kategorii A (města do 20 tisíc obyvatel) celkové 9. místo (3.263 bodů). "Mám obrovskou radost, že plavců přišlo bezmála o stovku více než loni a také jejich časy byly lepší. Díky tomu jsme počet bodů znásobili z 1.781 na 3.263 a posunuli se z 11. místa na deváté," komentuje výsledky Petr Bambas a dodává: "Těsně před námi skončily Hořice, které měly o necelých 40 účastníků více. Porazili jsme města Aš nebo Rumburk a měli jsme více plavců, než mnohem větší Hradec Králové nebo Česká Lípa. Vítězem "naší" kategorie se znovu staly Kravaře s počtem 530 plavců a 6.564 bodů."

Nejmladšími závodníky byli účastníci plaveckého kurzu Čelákovické sportovní Jonáš Pekárek, Anna Paliatková, Adam Olejník, Ondřej Vobecký a Eliška Turková. Nejstaršími plavci v Čelákovicích byli manželé Břinčilovi, mezi muži Milan (72) a mezi ženami Hana (67). Nejrychlejší čas zaplaval instruktor a plavčík Čelákovické sportovní Jan Walter (25) - 1 min. 9 sec, druhý skončil loňský vítěz Luboš Valehrach, kterému k obhajobě nestačilo ani zlepšení vlastního výkonu na 1 min. 19 sec. "Všichni tito závodníci přinesli našemu bazénu do soutěže plný počet 28 bodů, ale obrovské poděkování patří úplně všem 238 plavcům, kteří se nezalekli a čtyři bazény si zaplavali," uzavírá ředitel Čelákovické sportovní Ing. Petr Bambas.

Plavecká soutěž měst je tradiční celorepublikovou akcí pořádanou od roku 1992, loni poprvé pod hlavičkou ČASPV, v rámci propagace kondičního plavání jako vděčné, celoročně i celoživotně využitelné pohybové aktivity.

Děkujeme!

Čelákovická sportovní, p.o.

Nabízíme

Zájmovým sdružením i ostatním institucím nabízíme kdykoli v průběhu roku možnost pořádaní sportovních soustředění či akcí, sportovní vyžití pro školy v přírodě, letní dětské tábory nebo pořádání firemních akcí.

Využijte všech našich sportovišť:
Městský bazén s tělocvičnou a víceúčelovým hřištěm, Sportovní halu Vikomt, Městský stadion (travnatá plocha, minihřiště s umělým osvětlením, atletická dráha) nebo víceúčelová sportoviště v Čelákovicích...

Čelákovická sportovní, p. o.
Sady 17. listopadu 1753
250 88   Čelákovice

Čelákovická sportovní. p.o. na základě zřizovací listiny provozuje Městský bazén v Čelákovicích, včetně přilehlého víceúčelového hřiště,

Sportovní halu Vikomt a tribunu, minihřiště UEFA a hlavní travnatou plochu Městského stadionu v Čelákovicích.