• Městský bazén Čelákovice

  • Městský stadion

  • Tělocvična

  • Minihřiště UEFA

  • Hřiště a sportoviště

Copyright © 2021 Home - Hostgator Reviews - Čelákovická sportovní, p. o.

Plavecká soutěž měst podruhé v Čelákovicích

Druhý ročník Plavecké soutěže měst byl v Čelákovicích nadmíru úspěšný! Letos se jí v Městském bazénu zúčastnilo 238 plavců všech věkových kategorií (loni 144). Ve středu 4. října 2017 měli plavci v časech 6.15 – 7.30, 14.00 – 15.00 nebo 19.00 – 21.00 hodin možnost zaplavat si libovolným stylem na čas trať 100 metrů a otestovat tak svoji aktuální formu a zároveň se na chvíli ocitnout v roli jednoho z "reprezentantů" čelákovického bazénu.

"Naši plavčíci a instruktoři přiřadili podle tabulek každému plavci příslušné body a to podle času, věku a pohlaví. Všechny body za celý den se sečetly a porovnaly s dalšími bazény, které se do soutěže přihlásily," upřesňuje podobu soutěže ředitel Ing. Petr Bambas.

Čelákovice obsadily v kategorii A (města do 20 tisíc obyvatel) celkové 9. místo (3.263 bodů). "Mám obrovskou radost, že plavců přišlo bezmála o stovku více než loni a také jejich časy byly lepší. Díky tomu jsme počet bodů znásobili z 1.781 na 3.263 a posunuli se z 11. místa na deváté," komentuje výsledky Petr Bambas a dodává: "Těsně před námi skončily Hořice, které měly o necelých 40 účastníků více. Porazili jsme města Aš nebo Rumburk a měli jsme více plavců, než mnohem větší Hradec Králové nebo Česká Lípa. Vítězem "naší" kategorie se znovu staly Kravaře s počtem 530 plavců a 6.564 bodů."

Nejmladšími závodníky byli účastníci plaveckého kurzu Čelákovické sportovní Jonáš Pekárek, Anna Paliatková, Adam Olejník, Ondřej Vobecký a Eliška Turková. Nejstaršími plavci v Čelákovicích byli manželé Břinčilovi, mezi muži Milan (72) a mezi ženami Hana (67). Nejrychlejší čas zaplaval instruktor a plavčík Čelákovické sportovní Jan Walter (25) - 1 min. 9 sec, druhý skončil loňský vítěz Luboš Valehrach, kterému k obhajobě nestačilo ani zlepšení vlastního výkonu na 1 min. 19 sec. "Všichni tito závodníci přinesli našemu bazénu do soutěže plný počet 28 bodů, ale obrovské poděkování patří úplně všem 238 plavcům, kteří se nezalekli a čtyři bazény si zaplavali," uzavírá ředitel Čelákovické sportovní Ing. Petr Bambas.

Plavecká soutěž měst je tradiční celorepublikovou akcí pořádanou od roku 1992, loni poprvé pod hlavičkou ČASPV, v rámci propagace kondičního plavání jako vděčné, celoročně i celoživotně využitelné pohybové aktivity.

Děkujeme!

Čelákovická sportovní, p.o.

Nabízíme

Zájmovým sdružením i ostatním institucím nabízíme kdykoli v průběhu roku možnost pořádaní sportovních soustředění či akcí, sportovní vyžití pro školy v přírodě, letní dětské tábory nebo pořádání firemních akcí.

Využijte všech našich sportovišť:
Městský bazén s tělocvičnou a víceúčelovým hřištěm, Sportovní halu Vikomt, minihřiště s umělým osvětlením nebo veřejně přístupnou atletickou dráhu TJ Spartak Čelákovice na Městském stadionu,...

Čelákovická sportovní, p. o.
Sady 17. listopadu 1753
250 88   Čelákovice

Čelákovická sportovní. p.o. na základě zřizovací listiny provozuje Městský bazén v Čelákovicích, včetně přilehlého víceúčelového hřiště,

Sportovní halu Vikomt a tribunu, minihřiště UEFA a hlavní travnatou plochu Městského stadionu v Čelákovicích.