• Městský bazén Čelákovice

  • Městský stadion

  • Tělocvična

  • Minihřiště UEFA

  • Hřiště a sportoviště

Copyright © 2019 Home - Hostgator Reviews - Čelákovická sportovní, p. o.

Hřiště a sportoviště

Sportovní areál Komenského

Nový Sportovní areál Komenského by měl vzniknout celkovou rekonstrukcí stávajícího sportoviště u ZŠ J.A. Komenského v blízkosti Městského bazénu a v sousedství fungujícího víceúčelového hřiště.

 

Stávající veřejně přístupné sportoviště nabízí dva basketbalové koše, asfaltovou plochu, sektory pro skok daleký a vrh koulí a atletický škvárový ovál.

Záměrem města Čelákovice a Čelákovické sportovní, p.o. je vybudovat z tohoto nevyhovujícího sportoviště moderní sportovní areál, který by nabízel vyžití nejen žákům a studentům, ale i široké veřejnosti a to přímo v centru města.

SPORTOVNÍ PLOCHY

ATLETIKA:

ATLETICKÝ OVÁL                    250 M, 4 DRÁHY

ATLETICKÁ ROVINKA             117 M, 4 DRÁHY (BĚH NA 100 M)

SKOK DALEKÝ                         2 DOSKOČIŠTĚ 8x3 M, ROZBĚHOVÁ DRÁHA 45 M

VRH KOULÍ                              DÉLKA DOPADOVÉ PLOCH 16 M

JAKO SPOTROVNÍ POVRCH PRO ATLETIKU (ATLETICKÝ OVÁL, ATLETICKÁ ROVINKA, ROZBĚHOVÁ DRÁHA SKOKU DALEKÉHO, VÝSEČE OVÁLU) JSOU VARIANTNĚ NAVRŽENY SPORTOVNÍ ATLETICKÉ POVRCHY:

VE VARIANTĚ I.:

VODONEPROPUSTNÝ GUMOVÝ POVRCH (KING ARTHUR ATS - 4). JDE O SPECIÁLNÍ PLNĚ PREFABRIKOVANÝ DVOUVRSTVÝ SPORTOVNÍ POVRCH NA BÁZI RECYKLOVANÉ GUMY A EPDM 10 MM, VYVINUTÝ PRO LEHKOU ATLETIKU. SPODNÍ VRSTVA MÁ SPECIÁLNÍ DUTINOVÝ MŘÍŽKOVÝ SYSTÉM.

VE VARIANTĚ II.:

VODOPROPUSTNÝ POLYURETANOVÝ POVRCH (ALSATAN SC). JDE O SPORTOVNÍ POVRCH TVOŘENÝ PODLOŽKOU TL. 10 MM Z SBR GRANULÁTU A PU POJIVA + DVOJNÁSOBNÝM NÁSTŘIKEM JEMNÉHO EPDM GRANULÁTU A PU POJIVA.

SPORTOVNÍ POVRCH BUDE APLIKOVÁN NA ASFALTOVÉ DESCE POLOŽENÉ NA SOUVRSTVÍ Z DRCENÉHO KAMENIVA.

SKOK DALEKÝ

DOSKOČIŠTĚ SKOKU DALEKÉHO JSOU Z KŘEMIČITÉHO PÍSKU, LEMOVÁNY SPORTOVNÍMI OBRUBNÍKY Z POLYMERBETONU S PRYŽOVOU HLAVOU Z EPDM A ZÁCHYTNÝMI PÍSKOVÝMI VANAMI. DOSKOČIŠTĚ JSOU OPATŘENY KRYTEM Z PVC PLACHTOVINY.

VRH KOULÍ

ODHOZOVÁ PLOCHA VRHU KOULÍ JE BETONOVÁ OPATŘENÁ OCELOVOU OBRUČÍ A ODRÁŽECÍM BŘEVNEM. DOPADOVÁ PLOCHA VRHU KOULÍ JE Z  UTAŽENÉ LOMOVÉ PROSÍVKY, LEMOVANÁ BETONOVÝMI OBRUBNÍKY.

FOTBALOVÁ PLOCHA

NAVRŽENÁ PLOCHA MÁ ROZMĚR 67,5 X 36 M, NA PŘÍČNÝCH STRANÁCH ZA BRANKAMI JE NAVRŽENO ZÁCHYTNÉ OPLOCENÍ Z OCELOVÝCH SLOUPKŮ A PP SÍTĚ O VÝŠCE 5 M.

JAKO SPOTROVNÍ POVRCH PRO FOTBAL JSOU VARIANTNĚ NAVRŽENY UMĚLÉ SPORTOVNÍ POVRCHY:

VE VARIANTĚ I.:

BEZVSYPOVÝ FOTBALOVÝ TRÁVNÍK (XL TURF). SYSTÉM BEZZÁSYPOVÉHO TRÁVNÍKU SE SKLÁDÁ ZE SPECIÁLNÍ PRUŽNÉ PODLOŽKY Z EXPANDOVANÉHO POLYPROPYLÉNU EPP O TL.20 MM A VLASTNÍHO TRÁVNÍKU VÝŠKY STÉBLA 25 MM. UMĚLÝ TRÁVNÍK JE TVOŘEN KOMBINACÍ DVOU DRUHŮ PE VLÁKEN.

VE VARIANTĚ II.:

UMĚLÝ FOTBALOVÝ KOBEREC (PLAYRITE MATCHWINNER). JDE O VPICHOVANÝ UMĚLÝ VENKOVNÍ POLYPROPYLÉNOVÝ SMYČKOVÝ KOBEREC SE ZÁSYPEM Z KŘEMIČITÉHO PÍSKU. CELKOVÁ TLOUŠŤKA 16 MM.

Vizualizace

 

 

Čelákovická sportovní, p. o.
Sady 17. listopadu 1753
250 88   Čelákovice

Čelákovická sportovní. p.o. na základě zřizovací listiny provozuje Městský bazén v Čelákovicích, včetně přilehlého víceúčelového hřiště,

Sportovní halu Vikomt a tribunu, minihřiště UEFA a hlavní travnatou plochu Městského stadionu v Čelákovicích.