• Městský bazén Čelákovice

  • Městský stadion

  • Tělocvična

  • Minihřiště UEFA

  • Hřiště a sportoviště

Copyright © 2021 Home - Hostgator Reviews - Čelákovická sportovní, p. o.

Hřiště a sportoviště

Sportovní areál Komenského

Nový Sportovní areál Komenského by měl vzniknout celkovou rekonstrukcí stávajícího sportoviště u ZŠ J.A. Komenského v blízkosti Městského bazénu a v sousedství fungujícího víceúčelového hřiště.

 

Stávající veřejně přístupné sportoviště nabízí dva basketbalové koše, asfaltovou plochu, sektory pro skok daleký a vrh koulí a atletický škvárový ovál.

Záměrem města Čelákovice a Čelákovické sportovní, p.o. je vybudovat z tohoto nevyhovujícího sportoviště moderní sportovní areál, který by nabízel vyžití nejen žákům a studentům, ale i široké veřejnosti a to přímo v centru města. Realizace je plánována na rok 2021.

SPORTOVNÍ PLOCHY

ATLETIKA:

ATLETICKÝ OVÁL                    250 M, 4 DRÁHY

ATLETICKÁ ROVINKA             117 M, 4 DRÁHY (BĚH NA 100 M)

SKOK DALEKÝ                         2 DOSKOČIŠTĚ 8x3 M, ROZBĚHOVÁ DRÁHA 45 M

VRH KOULÍ                              DÉLKA DOPADOVÉ PLOCH 16 M

JAKO SPOTROVNÍ POVRCH PRO ATLETIKU (ATLETICKÝ OVÁL, ATLETICKÁ ROVINKA, ROZBĚHOVÁ DRÁHA SKOKU DALEKÉHO, VÝSEČE OVÁLU) JSOU VARIANTNĚ NAVRŽENY SPORTOVNÍ ATLETICKÉ POVRCHY:

VE VARIANTĚ I.:

VODONEPROPUSTNÝ GUMOVÝ POVRCH (KING ARTHUR ATS - 4). JDE O SPECIÁLNÍ PLNĚ PREFABRIKOVANÝ DVOUVRSTVÝ SPORTOVNÍ POVRCH NA BÁZI RECYKLOVANÉ GUMY A EPDM 10 MM, VYVINUTÝ PRO LEHKOU ATLETIKU. SPODNÍ VRSTVA MÁ SPECIÁLNÍ DUTINOVÝ MŘÍŽKOVÝ SYSTÉM.

VE VARIANTĚ II.:

VODOPROPUSTNÝ POLYURETANOVÝ POVRCH (ALSATAN SC). JDE O SPORTOVNÍ POVRCH TVOŘENÝ PODLOŽKOU TL. 10 MM Z SBR GRANULÁTU A PU POJIVA + DVOJNÁSOBNÝM NÁSTŘIKEM JEMNÉHO EPDM GRANULÁTU A PU POJIVA.

SPORTOVNÍ POVRCH BUDE APLIKOVÁN NA ASFALTOVÉ DESCE POLOŽENÉ NA SOUVRSTVÍ Z DRCENÉHO KAMENIVA.

SKOK DALEKÝ

DOSKOČIŠTĚ SKOKU DALEKÉHO JSOU Z KŘEMIČITÉHO PÍSKU, LEMOVÁNY SPORTOVNÍMI OBRUBNÍKY Z POLYMERBETONU S PRYŽOVOU HLAVOU Z EPDM A ZÁCHYTNÝMI PÍSKOVÝMI VANAMI. DOSKOČIŠTĚ JSOU OPATŘENY KRYTEM Z PVC PLACHTOVINY.

VRH KOULÍ

ODHOZOVÁ PLOCHA VRHU KOULÍ JE BETONOVÁ OPATŘENÁ OCELOVOU OBRUČÍ A ODRÁŽECÍM BŘEVNEM. DOPADOVÁ PLOCHA VRHU KOULÍ JE Z  UTAŽENÉ LOMOVÉ PROSÍVKY, LEMOVANÁ BETONOVÝMI OBRUBNÍKY.

FOTBALOVÁ PLOCHA

NAVRŽENÁ PLOCHA MÁ ROZMĚR 67,5 X 36 M, NA PŘÍČNÝCH STRANÁCH ZA BRANKAMI JE NAVRŽENO ZÁCHYTNÉ OPLOCENÍ Z OCELOVÝCH SLOUPKŮ A PP SÍTĚ O VÝŠCE 5 M.

JAKO SPORTOVNÍ POVRCH PRO FOTBAL JE NAVRŽEN UMĚLÝ SPORTOVNÍ POVRCH:

BEZVSYPOVÝ FOTBALOVÝ TRÁVNÍK (XL TURF). SYSTÉM BEZZÁSYPOVÉHO TRÁVNÍKU SE SKLÁDÁ ZE SPECIÁLNÍ PRUŽNÉ PODLOŽKY Z EXPANDOVANÉHO POLYPROPYLÉNU EPP O TL.20 MM A VLASTNÍHO TRÁVNÍKU VÝŠKY STÉBLA 25 MM. UMĚLÝ TRÁVNÍK JE TVOŘEN KOMBINACÍ DVOU DRUHŮ PE VLÁKEN.

Vizualizace

 

 

Čelákovická sportovní, p. o.
Sady 17. listopadu 1753
250 88   Čelákovice

Čelákovická sportovní. p.o. na základě zřizovací listiny provozuje Městský bazén v Čelákovicích, včetně přilehlého víceúčelového hřiště,

Sportovní halu Vikomt a tribunu, minihřiště UEFA a hlavní travnatou plochu Městského stadionu v Čelákovicích.